#grid-gallery-94-95681 .hi-icon-effect-5d .hi-icon { color: #ffffff !important; background: #1e73be !important; } #grid-gallery-94-95681 .hi-icon-effect-5d .hi-icon:hover { color: #ffffff !important; background: #1e73be !important; } #grid-gallery-94-95681 .hi-icon { width: 32px !important; height: 32px !important; } #grid-gallery-94-95681 .hi-icon:before { font-size: 16px !important; line-height: 32px !important; }

TWENTY
ONE
GALLERY

     Městské muzeum a galerie Hlinsko razantně expanduje do budovy zdejšího Multifunkčního centra. V prostorách galerie v prvním patře foyer od druhé poloviny tohoto roku dostanou prostor začínající umělci z řad studentů středních, vyšších a vysokých uměleckých škol, případně čerství absolventi.
Hlinecko bylo historicky regionem, známým jako oblast malířů. I přes to, že i dnes jsou zde aktivně tvořící výtvarníci, tento podtitul si již okolí Hlinska nenese. Rádi bychom napomohli Hlinecku vrátit se na českou uměleckou mapu v plné síle a to právě prostřednictvím podpory mladých studentů výtvarného umění, které by samostatná výstava mohla takzvaně „nakopnout“ v jejich začínající umělecké kariéře.
Galerie představí čtyři výstavy ročně, většinou věnované jednomu autorovi, či autorce. Vzhledem k zaměření na mladé umění, ponese galerie název TWENTY ONE GALLERY (v českém překladu Galerie dvacet jedna). Číslo 21 v názvu galerie skrývá trojici významů. Za prvé jde o rok, od kdy galerie spouští svůj provoz, tedy rok 2021. Dále poukazuje na jednadvacáté století, ve kterém se časově nacházíme, z čehož plyne i zaměření na umění zcela současné. V neposlední řadě číslice odkazuje na nízký věk vystavujících začínajících umělců.

Výstavy jsou přístupné během kulturních akcí pořádaných v Multifunkčním centru a také během otevírací doby tamní kavárny (vstup přes kavárnu).