Grafici z Poličky

5.4. - 7.10.2024  

Výstava představí práce studentů oboru Grafika v marketingu ze Střední školy obchodní a služeb SČMSD Polička.
Práce je možné si prohlédnout v Multifunkčním centru, Adámkova třída 341, Hlinsko během konání kulturních akcí.

Adéla Drapáková

5.4. - 8.10.2023   PRODLOUŽENO DO 31.12.2023

Výstava absolventky Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou, obor Restaurování kamene. Výstava představí její studenstské práce zahrnující malbu, kresbu, ale i sochařskou tvorbu a techniku linorytu. Právě v sochařské a reliéfní tvorbě a linorytu se Adéla našla a věnuje se jim ze všeho nejraději.
Práce je možné si prohlédnout v Multifunkčním centru, Adámkova třída 341, Hlinsko během konání kulturních a také v provozní době kavárny v prvním patře ve foyer.

Katka Odehnalová a Jan Teplý

3.10.2022 - 31.3.2023

Výstava dvou studentů čtvrtého ročníku uměleckých škol. Svými díly se představí Kateřina Odehnalová a Jan Teplý. Kateřina Odehnalová je studentkou Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě - Heleníně, obor malba a ilustrace a Jan Teplý je studentem Střední umělckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové, obor uměleckořemeslné zpracování dřeva. Jejich tvorbu je možné si prohlédnout v Multifunkčním centru, Adámkova třída 341, Hlinsko během konání kulturních akcí v prvním patře ve foyer.

 

 

 

TEREZA KAVKOVÁ
24. 11. 2021 - 6. 2. 2022, PRODLOUŽENO DO 27. ÚNORA!

Výtvarnému umění se Tereza věnovala již od dětství během návštěv ZUŠ v Hlinsku. Po základní škole se rozhodla věnovat umění naplno a pokračovat v jeho studiu na Střední umělecko–průmyslové škole v Jihlavě. Zde vystudovala obor Design a vizuální komunikace. V té době se začala více zabývat ruční i digitální podobou grafiky. Tereza Kavková se tomuto směru věnuje doposud. Zajímá se hlavně o konceptuální umění, ruční grafiku – linoryt a digitální formu grafiky, ať už jde o reakční plakáty, nebo vizuální identity firem. Po absolvování střední školy odcestovala na rok do Asie – Číny, kde studovala na vysoké škole ve městě Hangzhou v provincii Zheijang.
Studia kulturně a jazykově zaměřeného oboru byla pro Terezinu tvorbu velkou inspirací. Studovala zde mandarinštinu, která ji fascinovala už dávno. Po návratu do Čech začala Tereza studovat na Univerzitě Hradec Králové, kde se v současné době věnuje oboru Grafická a intermediální tvorba. Ve volném čase pokračuje ve studiu mandarinštiny a tetuje ruční tetovací technikou – handpoke.

 

 

 

Nová TWENTY ONE GALLERY
- KRISTÝNA HAMÁKOVÁ

5.9. - 31.10. 2021

     Městské muzeum a galerie Hlinsko razantně expanduje do budovy zdejšího Multifunkčního centra. V prostorách galerie v prvním patře foyer od druhé poloviny tohoto roku dostanou prostor začínající umělci z řad studentů středních, vyšších a vysokých uměleckých škol, případně čerství absolventi.
Hlinecko bylo historicky regionem, známým jako oblast malířů. I přes to, že i dnes jsou zde aktivně tvořící výtvarníci, tento podtitul si již okolí Hlinska nenese. Rádi bychom napomohli Hlinecku vrátit se na českou uměleckou mapu v plné síle a to právě prostřednictvím podpory mladých studentů výtvarného umění, které by samostatná výstava mohla takzvaně „nakopnout“ v jejich začínající umělecké kariéře.
Galerie představí čtyři výstavy ročně, většinou věnované jednomu autorovi, či autorce. Vzhledem k zaměření na mladé umění, ponese galerie název TWENTY ONE GALLERY (v českém překladu Galerie dvacet jedna). Číslo 21 v názvu galerie skrývá trojici významů. Za prvé jde o rok, od kdy galerie spouští svůj provoz, tedy rok 2021. Dále poukazuje na jednadvacáté století, ve kterém se časově nacházíme, z čehož plyne i zaměření na umění zcela současné. V neposlední řadě číslice odkazuje na nízký věk vystavujících začínajících umělců.
První vystavující bude Kristýna Hamáková, studentka estetiky na Masarykově univerzitě v Brně, která zde představí několik svých malířských cyklů a to od neděle 5. září, kdy bude výstava i činnost Twenty One Gallery v Multifunkčním centru od 17 hodin oficiálně zahájena.
Pokud studujete, nebo víte o někom kdo studuje třetím, nebo čtvrtým rokem střední uměleckou školu, případně vyšší či vysokou školu výtvarného zaměření, nebo je jejím čerstvým absolventem, kontaktujte Městské muzeum a galerii Hlinsko mailem, telefonicky nebo osobně.
(e-mail: muzeum@hlinsko.cz, tel.: 469 311 267)