7.10. - 26.11.2023 
vernisáž v pátek 6.10. v 17h

Út - Pá: 9-12, 13-16h
So,Ne,svátky 13-17h

Vůbec poprvé se v galerii v Hlinsku předsvaví výstavou partnerská dvojice Veronika Tomášková a Daniel Kovář jejichž tvorba se vzájemně prolíná, dopňuje se, ale kontrastuje zároveň.

Veronika Tomášková se narodila 15. října 1985. Pochází z Hlinska v Čechách. Studovala střední umělecké škole grafické v Jihlavě. Poté absolvovala bakalářské studium na UUD Plzeň obor Knižní vazba a navazující magisterský obor Ilustrace a graficky design pod vedením doc. akad. mal. Josefa Mištery.Tomášková se věnuje malbě zátiší a krajiny s fauvisticko-expresivni barevností. V ilustrativní části tvorby využívá stejné barevnosti, zvířata a rostliny jsou jejím hlavním tématem.

Dan Kovář se narodil 26. října 1985 v Ústí nad Orlicí. Studoval střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě. Dále studoval na UUD Plzeň obor Ilustrace. V práci Dana Kováře můžeme pozorovat inspiraci přírodou, konkrétními objekty, které v danou chvíli na sebe nechává působit. Městem, které kontrastuje s ostatními tématy se detailně zabývá v jeho grafické části tvorby. Propojuje ilustraci s grafickými prvky v kresbě i malbě a dalších kombinovaných technikách.